Aktuality

Družina 

Zprávičky z III. oddělení – březen

Březen je nejen prvním jarním měsícem, ale taky měsícem knihy, a to se projevilo i na našich činnostech ve školní družině. Navštívili jsme místní knihovnu. Děti si mohly do družiny přinést svou oblíbenou knihu, představit ji a kousek z knihy přečíst. Zajímavým zážitkem pro nás bylo pohádkové setkání s Marikou Zadembskou referentkou knihovny Třinec.  Společně jsme si vyprávěli a hráli na téma pohádky. U pohádky O Červené Karkulce jsme upekli bábovku. U pohádky o Šípkové Růžence jsme si uvařili šípkový čaj. Těšili jsme se na začínající jaro a proto jsme vysévali semínka a pozorovali jak rostou. Užili jsme si tvoření, malování, stříhání a lepení k  výzdobě  třídy jarními motivy.  Za příznivého počasí jsme začali více času trávit venku. Na jedné procházce jsme nasbírali medvědí česnek a druhý den jsme si v družině připravili zdravou pomazánku, která dětem moc chutnala.