Základní škola Baška

Přijímací řízení STŘEDNÍ ŠKOLY

Informace MŠMT k přijímacímu řízení na střední školy

Vážení rodiče,

v letošním roce vstoupí v platnost nový systém přijímacího řízení na střední školy a konzervatoře. Připravili jsme pro vás aktuální odkazy na weby, kde jsou podrobně vysvětleny kroky týkající se digitalizace přijímacího řízení. V případě potřeby neváhejte a obraťte se na Mgr. Tomáše Pyška, který působí na naší škole na pozici výchovného a kariérového poradce (pysko@skolabaska.cz, 558 699 155).

MŠMT vytvořilo webové stránky k přijímacímu řízení, které jsou přehledně rozčleněny se zaměřením na jednotlivé aktéry přijímacích zkoušek (uchazeče, zákonné zástupce, základní školy). Tyto webové stránky budou hlavním zdrojem informací v průběhu realizace nového systému přijímacího řízení na střední školy a konzervatoře.

Webové stránky jsou průběžně aktualizovány a jsou doplňovány dalšími potřebnými informacemi. Zahrnují návody, jak v průběhu přijímacího řízení postupovat, jsou zde k dispozici metodické a informační materiály, harmonogram přijímacího řízení a další dokumenty s přijímacím řízením související.

ODKAZ NA WEB MŠMT – ZDE

Dále CERMAT (Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání) spustil novou webovou aplikaci TAU (Jednotná přijímací zkouška), kde můžete rovněž získat další informace.

ODKAZ NA WEB CERMAT – ZDE