Aktuality

Družina 

Září u Citrónků

Září v V. oddělení školní družiny ZŠ Baška bylo o poznávání nás samých, našich kamarádů a paní vychovatelky. Co jsme dělali? Hráli jsme spoustu seznamovacích, kooperačních, improvizačních a sociálních her. Nechyběly ani hry, které rozvíjely náš smysl pro humor, protože dobrá nálada je v naší družině základ. Navštívili jsme také putovní výstavu v naší škole, poslechli jsme si pověsti o místech v našem okolí a prohlédli jsme si výzdobu k tomuto tématu. V září jsme také tvořili družinová pravidla, kterými se budeme řídit po celý rok, aby nám bylo spolu hezky. Mezinárodní den demokracie jsme oslavili vymýšlením názvů naší školní družiny a následným hlasováním o názvu školní družiny. Z několika názvů děti odhlasovaly název „Citrónci“.  Naši družinu jsme vyzdobili družinovými vlajkami, které jsme namalovali ve skupinách. Zahráli jsme si rovněž několik her s citrónem. Září jsme uspořádali brainstorming, při kterém jsme společně plánovali, co všechno chceme v družině prožít a kam budou směřovat naše činnosti. Jedno z přání dětí bylo, vypěstovat si svou rostlinku ze semínka nebo pecky. Hned v září jsme si tedy zasadili pecku citrónu a teď už o ni budeme s láskou pečovat a budeme pozorovat, jak nám citrón poroste. Dalším přání dětí bylo, udělat si v družině masáže, a tak se naše družina jeden den proměnila v masérské studio, ve kterém se děti vzájemně masírovaly.

Během září jsme rovněž  společně s 3. B zahájili náš celoroční projekt s názvem „Tvoříme svět krásnější“, který je zaměřen na podporu našich morálních hodnot a charakterových vlastností. Na úvod jsme se věnovali tématu Sebeláska, protože základem laskavého chování k našemu okolí je přijímání nás samých.