Aktuality

Škola 

Výlet za Harrym Potterem do Londýna

Ve dnech 16. – 20. 10. 2023 se 32 žáků 8. a 9. tříd účastnilo výjezdu do Londýna s cestovní kanceláří CK SCHOLARE.  Název zájezdu nabízel ,,Anglii plnou zábavy‘‘ a myslíme si, že o zábavu děti určitě neměly během těchto dní nouzi.

Navštívili jsme obrovský park LEGOLAND, kde dospělí i děti byli ohromeni, co všechno se dá postavit z lega. Velice působivá byla prohlídka jednoho z největších akvárií světa SEA LIFE London Aquarium, která nás zavedla do mořského světa mezi žraloky, medúzy a úžasné korálové ryby. Užili jsme si mimořádné výhledy na centrum Londýna z prosklené kabinky THE LONDON EYE.

Navštívili jsme také jednu z hlavních londýnských atrakcí Muzeum voskových figurín MADAME TUSSAUDS, abychom se setkali se světoznámými herci, zpěváky a politiky.

Nejoblíbenější atrakcí se pro naše žáky staly studia THE MAKING OF HARRY POTTER – místo skutečného natáčení příběhu o čaroději s jizvou na čele. Měli jsme možnost vidět všechny rekvizity, oblečení, Velkou síň, Brumbálovu pracovnu, Zapovězený les, Příčnou ulici a model Bradavic.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem rodičům, kteří umožnili svým dětem vycestovat do Anglie s naší školou, aby poznali a zažili něco nového, procvičili svou angličtinu, seznámili se s místy, které doposud znali jen z obrázků a učebnic AJ. Věřím, že každého tento výlet něčím obohatil, získal nové zkušenosti a na dlouho zůstane pěknou vzpomínkou.

Poděkování určitě patří i naší paní ředitelce, která souhlasila s touto aktivitou mimo školu v zahraničí a za celou akci nesla velkou zodpovědnost!!!