Aktuality

Družina 

Říjnová družina ve 2.B.

První říjnový týden se naše družina proměnila v dračí doupě. Úkolem dětí bylo vyrobit si svého létajícího dráčka. Za nádherného počasí jsme naše dráčky vypustili na oblohu na úžasné, celodružinové akcí „Drakiáda,“ kterou jsme si uspořádaly všechna oddělení na přehradě Baška.

Další dny jsme se podívali do Číny. Děti si vyzkoušely jíst pomocí hůlek a vytvořily nádhernou hlavu draka na „Čínský festival.“  Zde jsme se všichni proměnili v draka a společně s ostatními draky z jiných oddělení prolítli skrz školu na školní zahradu. Další den jsme se stali Vikingy a naším úkolem bylo zachránit draka Bezzubku. Museli jsme vyřešit šifry, uvařit lektvar a splnit těžké úkoly, abychom Bezzubku našli a donesli mu chybějící část ocasu. Navštívili jsme s dětmi také paní Zápalkovou v místní knihovně a prohloubili lásku ke knihám. Stali se z nás také houbaři, kuchaři a architekti. V našem projektu „Zdravou stravou ke zdraví“ jsme navštívili první patro pyramidy zdraví. První den jsme za přispění všech dětí upekli zdravý, žitný chléb. Další den se z nás stali kuchaři a připravili jsme si k našemu chlebu tři druhy zdravých pomazánek, kde jsme použili i námi vysazenou a vypěstovanou řeřichu. Říjnový týden byl velmi pestrý a myslím, že jsme si ho s dětmi velmi užili!