Aktuality

Družina 

Prožitková lekce čtení ve školních družinách

Březen je měsíc knihy. U této příležitosti jsme pozvali do našich družin zajímavého hosta. Jednalo se o paní Mgr. Mariku Zadembskou, referentku knihovny Třinec, která vede pro děti prožitkové lekce čtení. Na tuto akci jsme rovněž pozvali seniorky z budovy Senior v Kunčičkách u Bašky. Paní Marika měla pro děti připravený krásný program. Na úvod jsme si zahráli kooperační hru, která nám navodila situaci, u které si děti uvědomily význam slova stejný a odlišný. Poté nám paní Marika začala číst příběh s názvem „Strakáč a Tioni“ od Daniela Rušara. Tento příběh pojednával o chlapci s onemocněním kůže, kterého nepřijímal kolektiv dětí. V průběhu čtení paní Marika dětem kladla různé otázky, vztahující se k ději příběhu, k pocitům chlapce i k pocitům našich dětí. Příběh dopadl dobře. Chlapec své onemocnění přijal. Našel si kamarády a spřátelil se také s dětmi ze třídy. Tento příběh nás naučil, jak je důležité mít skutečné přátelé, jak se z nedostatku dá udělat přednost a že smích bývá dobrým lékem na každou bolest. Děkujeme tímto paní Marice za poselství, které nám předala. Budeme se těšit zase někdy příště na další návštěvu s novým příběhem. A co říkaly na společné setkání seniorky z budovy Senior? Paní Božence, Janičce i Emilce se společné setkání velmi líbilo. Velice je překvapilo, jak děti komunikovaly s paní referentkou, jak dokázaly vyjádřit své pocity a názory.