Aktuality

Družina 

Podzimní zeleninovo-ovocná olympiáda

Čtvrteční den se naše školní zahrada proměnila v olympijský stadión. Naše zelenino-ovocná olympiáda byla zahájena nástupem a představením všech týmů školní družiny, které se této velkolepé události zúčastnily. Poté už byla zažehnutá olympijská pochodeň a naši nadšení sportovci se rozeběhli na stanoviště plnit rozmanité úkoly s tématikou ovoce a zelenina, které si pro děti připravil team vychovatelů. Velkou zábavu jsme si užili při chůzi slalomem s jablíčky na pálce, hodem bramborou do hrnce, koulení dýněmi mezi kužely, sklízení řepy a úrody. Tělíčka jsme si také pěkně protáhli při ovocných závodech a ovocném cvičení, dále jsme si zdravě nakoupili, prošli si jablečnou stezkou a skákali v pytli. Na této sportovní události byly také smyslové a paměťové disciplíny, jako rozpoznat ovoce ukryté v bedýnce a zapamatovat si zeleninu schovanou pod dekou.

Po splnění všech disciplín, při kterých jsme si všichni užili spousty legrace proběhl slavnostní nástup a předáním medailí všem výtečným sportovcům.

Tuto nádhernou akci jsme zakončili tradičním zhasnutím olympijského ohně.