Aktuality

Družina 

Měsíc březen v družině 3.B a 1.B

Březnový měsíc nám nabídl velmi pestrý a zábavný program.

Začátkem měsíce jsme společně navštívili a udělali si besedu v místní knihovně s paní Zápalkovou. Do naší družiny také zavítala vzácná návštěva z USA. Navštívil nás kamarád Jacobs , kterému je čtrnáct let a žije v Georgii. Děti si s Jacobsem popovídali o tamějším způsobu života a na konec si zahráli různé hry na školní zahradě.

Nejenom maminkám jsme k MDŽ upekli výborné sušenky ve tvaru srdíčka, které si děti krásně nazdobily. Vyrobili si také pěkná přáníčka.

V březnu jsme se také zúčastnili prožitkové lekce čtení s paní Marikou Zadembskou. Poslechli jsme si krásný, psychologický příběh o malém chlapci a zahráli si tematicky laděné hry. 17. března ke svátku svatého Patrika jsme si v naši nádherně, tematický vyzdobené třídě vyrobili zdravé smoothie -samozřejmě zelené.

Pokračovali jsme také v projektu „Tvoříme svět krásnější-pomoc opuštěným zvířátkům. Tento den jsme pro opuštěná zvířátka v útulku v Sedlištích napekli dva druhy pamlsků. Napsali krásný dopis, nakreslili nádherné obrázky, vše zabalili do vyzdobené krabice a odeslali z místní pošty zvířátkům. Odměnou nám byl nádherný pocit, že jsme pomohli zvířátkům v nouzi a také ukázka dogdancingu na školní zahradě.

Poslední březnový týden jsme se všichni proměnili v Sherlocka Holmese a vydali se po stopách zločince Ladušky zachránit pejska Teddyho.  Laduška na nás nachystala spousty nástrah, kdy jsme museli po celé škole hledat stopy a společnými silami luštit různé (logické, matematické, anglické …) šifry, abychom získali tři kódy k nalezení pejska Teddyho. Děti byly neuvěřitelně chytré, a tak jsme po dnech pátrání a vyluštění všech šifer našli ukrytou mapu a zjistili všechny kódy k Teddyho záchraně. Jeho i naše radost ze shledání byla pro nás tou největší odměnou za dobře odvedenou prací!