Aktuality

Družina 

Květen ve školní družině Motýlci

Květen byl u Motýlků ve znamení příprav na oslavu krásného svátku, Den matek. Vyráběli jsme dárečky pro maminky, keramická srdíčka, a nacvičovali jsme vystoupení pro babičky z Domova pro seniory Baška. Úspěch z vystoupení jsme šli oslavit Nanukovým odpolednem.

Během května jsme rovněž prožívali MS v ledním hokeji. Udělali jsme si v družině Sportovní týden, který jsme trávili hlavně venku různými pohybovými hrami. Zažili jsme rovněž besedu s hokejovým rozhodčím.

Poté se začal pomalu blížit oblíbený svátek dětí, MDD, a tak jsme vyráběli výzdobu do školy na školní MDD. Naši namalovaní klauni a veselá zvířátka na nás vykukovali z různých koutů školy.

Na konci května jsme prožili poslední projektový den tohoto roku, Zdravou stravou ke zdraví. Tentokrát jsme se zaměřili na pitný režim. Dozvěděli jsme se, že dostatek tekutin je důležitý pro správnou funkci našich ledvin. Také jsme si zahráli hru, při které jsme rozpoznávali zdravé a nezdravé pití. Zjišťovali jsme, jaké množství cukru je obsaženo v jednotlivých nápojích a vyráběli jsme motivační obrázek „Víš, co piješ?“. Na závěr projektového dne jsme si udělali několik druhů osvěžujících zdravých nápojů – např. vodu s mátou a citrónem a bylinkový čaj z čerstvých bylinek.

Během celého měsíce jsme trávili spoustu času venku volnými hrami v přírodě. Tento měsíc byla nejoblíbenější volnou hrou dětí ve třídě námětová hra „Na psí útulek“, karetní a stolní hry Uno, Dragomino, Děti z Carcassone, konstruktivní hry – stavění z lega a lamelek, a pátek patřil relaxačním technikám v podobě masáží.