Aktuality

Družina 

Halloweenská párty, aneb týden plný tance, her a zábavy

Letos jsme se rozhodli s dětmi tento svátek oslavit nezapomenutelným způsobem. Halloweenská oslava trvala celý týden. Začátkem týdne jsme si vyzdobili naše družiny různými strašidýlky, duchy, hady, pavouky a dýněmi, které děti namalovaly. Poté jsme vyrobili halloweenské lucerničky, které jsme věnovali Klubu rodičů na páteční Světýlkovou stezku. Během celého týdne jsme hráli hry, motivované tématikou Halloween. Nechyběla ani Halloweenská párty. V tento den se všechny děti proměnily na různá strašidla, čaroděje a čarodějnice, upíry, kostlivce a jiné bytosti, které k Halloweenu neodmyslitelně patří. V rámci řízené činnosti jsme se spojili s dětmi z jiných oddělení a tento svátek jsme oslavili společně. Paní vychovatelky a pan vychovatel pro děti připravili strašidelné hry, tance, hádanky i menší odměnu, kterou děti dostaly při překonání svého strachu.  Ke konci jsme si všichni společně zatancovali na promenádě školy.

Během halloweenského týdne nechybělo ani halloweenské kino. Děti si vyrobily své vstupenky a vyrazily do kina (do naší největší místnosti ve škole). U dveří druháčci vybírali vstupenky. Děti se usadily a společně sledovaly pohádku Coco. V pátek večer děti čekala stezka se světýlky, kterou organizoval Klub rodičů, a tak jsme dětem zajistili malování na obličej, aby děti byly na večerní stezku pořádně strašidelné. Tento týden byl plný magie a kouzel a všichni jsme si ho pořádně užili.

Za všechna oddělení   Šárka Valošková a Sabina Čížková, vychovatelky ŠD