Aktuality

Družina 

Družina žila hokejovým mistrovstvím světa

Naše škola i družina byly na letošní hokejové mistrovství připravené. Ve škole se proháněli hráči s dresy různých týmů a zvučných hokejových jmen. Kdo neměl alespoň hokejovou kšiltovku, jako by nebyl. 😊 Jediným tématem v té době bylo, jak naši borci hrají, kdo dal gól, jak chytá náš brankář a samozřejmě, jak pískají rozhodčí.

V tomto hokejovém šílenství jsme pozvali do naší školy extraligového rozhodčího s mezinárodními zkušenostmi Víta Lederera, žijícího v naší malebné obci, aby udělal pro děti z družin besedu. Na začátku besedy se pan Lederer dětem představil a v krátké prezentaci je seznámil se svou dlouholetou prací hokejového rozhodčího, kdy v extralize odpískal již 23 let, 15 let na mezinárodní scéně a 10 let, jako kouč rozhodčích. Na mezinárodní scéně řídil utkání na 8 mistrovstvích světa a olympijských hrách v Pyeongchangu.

Následně měl pan rozhodčí pro děti připravený vědomostní kvíz týkající se ledního hokeje. Při tomto těžkém zápase s hokejovými vědomostmi si pan Lederer vyzkoušel, jaký je rozdíl řídit hokejové utkání s hráči na ledě a s dětmi v družině. 😊 Poté se již rozproudila beseda a děti panu rozhodčímu kladly dotazy, které je okolo rozhodčích a fungování hokeje zajímaly. Nakonec si děti mohly prohlédnout sbírku medailí a maskotů z různých mezinárodních akcí.

Další den nás pan Lederer navštívil znovu a to proto, aby korunoval medailemi a malými dárky děti ze všech tříd, které byly úspěšné v hokejovém kvízu.

Věříme, že si to děti užily a získaly

pohled i z druhé strany kluziště na náš národní sport.

Jsme šťastní, že i naše tipy, že letos neodejdeme bez medaile se naplnily!

Kolektiv družiny