Aktuality

Škola 

Bezpečně do školy

Vážení zákonní zástupci,

příjemné letní počasí láká mnoho našich žáků, aby jezdili do školy a ze školy na kole nebo na koloběžkách. Všichni vítáme tuto sportovní aktivitu našich žáků, ale současně vás chceme upozornit na důležitost dodržování bezpečnosti vašich dětí při těchto cestách, a proto si vám dovolíme připomenout několik zásad:

  • Cyklistická přilba: Přilba je povinným vybavením pro všechny cyklisty do 18 let. Prosíme, abyste dohlédli na to, že vaše dítě vždy nosí přilbu. Správně nasazená přilba může výrazně snížit riziko vážného zranění při pádu nebo nehodě.
  • Viditelnost: Doporučujeme, aby děti měly na kolech reflexní prvky a osvětlení, zejména pokud jezdí za šera nebo za špatného počasí.
  • Pravidla silničního provozu: S dětmi průběžně pravidla silničního provozu „oprašujeme“, určitě bude vhodné si s dětmi o tom promluvit i doma. Znalost základních pravidel a signálů může předejít mnoha nehodám.

Děkujeme za vaši spolupráci a podporu v zajištění bezpečnosti vašich dětí při cestách do školy a ze školy. Společně můžeme zajistit, že budou cesty našich žáků co nejbezpečnější.