Aktuality

Družina 

Aktuality z III. oddělení

Máme za sebou další měsíc společného družinového života. Povídali jsme si o zdraví, poznávali jsme podle chuti různé druhy ovoce a zeleniny , třídili jsme potraviny na zdravé a nezdravé. Protože pohyb je součástí zdravého životního stylu,  zasoutěžily si děti  v tělocvičně, kde nechyběly různé pohybové aktivity.  Za své výkony všechny zúčastněné děti dostaly odměnu v podobě medaile. Závěrem  si připravily zdravý koktejl.

Nezapomněli jsme ani na Den Země. Povídali jsme si, jak je pro nás naše planeta důležitá. Udělali jsme si pokus, “Co znečišťuje vodu“  a  napsali jsme přání naší planetě Zemi.

Měsíc duben je měsícem bezpečnosti, a proto jsme si připomněli důležitá pravidla silničního provozu a zopakovali základní dopravní značky.

Závěr měsíce byl nejzábavnější, patřil totiž čarodějnicím. Vymýšleli jsme jména pro čarodějnice, různá zaříkávadla,  zatančili jsme si u čarodějnických písniček. Děti měly možnost si vyrobit čarodějnici, kterou jsme potom společně spálili u řeky. Nejvíc děti bavila příprava kouzelných lektvarů, kterým dávaly různé názvy třeba ,,Proti zlobení.  Na spaní. Lektvar pomsty. Lektvar kamarádství.“