Aktuality

Družina 

3.B Tvoříme svět krásnější – pomoc opuštěným zvířátkům

V měsíci březnu jsme se v rámci projektu Tvoříme svět krásnější zaměřili na pomoc zatoulaných a opuštěných zvířátek.

Na začátku jsme si s dětmi udělali brainstorming, jak se zachovat při nalezení opuštěného zvířátka, koho požádat o pomoc při jeho záchraně. Děti měly spoustu rozmanitých nápadu, jak pomoci. 😊

Potom jsme se vrhli do výroby pamlsků pro útulek v Sedlištích. Děti se rozdělily do dvou skupin. Jedna skupinka tvořila pamlsky játrové.  Děti si samy navážily suroviny, nakrájely játra, nastrouhaly mrkev, přidaly vločky a umixovaly směs na pečení pamlsků. Druhá skupinka vytvořila pamlsky rybí.  Děti si navážily vločky, otevřely a přidaly konzervu tuňáka a natrhaly bylinky na dochucení, směs také samy umixovaly a rozetřely na plech k pečení. Všichni jsou úžasně šikovní!

Po upečení pamlsků si děti rozdělily úkoly a každý přidal ruku k dílu. Některé děti našly na internetu adresu útulku, další tvořili dopis a obrázky pro útulek, malovali a zdobili krabici, psali adresu a krájely napečené pamlsky.  Vznikla nádherná krabice, plná dobrot, krásných obrázků a vzkazů.

S krabicí plnou dobrot jsme se vydali na poštu, balíček odeslat do útulku. Na poště jsme si povyprávěli s paní úřednici, jak správně psát adresu a děti samy vypsaly doručenku. Za skvělé odvedenou práci děti dostaly na poště malý dáreček.

Na závěr nás čekalo na zahradě překvapení v podobě pejska. Děti mohly sledovat předvedení poslušnosti a tanec se psem – dogdancing. Den jsme zakončili řáděním s pejskem.