Aktuality

Družina 

Vařím, vaříš, vaříme

Projektový den s názvem Vařím, vaříš, vaříme se týkal kuchařského řemesla. Některé děti si vyrobily kuchařské čepice, jiné se jen na vařeni těšily. Přišel den D.  I. a II. oddělení se spojily dohromady, aby prožitek z celé akce byl silnější.

Rozdělili jsme se na dva týmy. Jeden tvořili chlapci a druhý dívky. Jako první jsme dělali zeleninový salát, kde děti předvedly, jak umí zacházet s nožem. Spočítali jsme si, jestli máme všichni deset prstů. A tajně jsme doufali, že je budeme mít i po skončení vaření. Jako druhý úkol bylo nakrájet kuřecí maso. Opatrně ho osolit, okořenit a tepelně upravit na grilu. A protože každý přiložil ruku k dílu, naše kuchařské umění se opravdu povedlo a na jídle jsme si pochutnali. Vaření bylo u konce a když si děti počítaly prstíky, všichni jich měli deset, někteří dokonce jedenáct.