Aktuality

Škola 

Úspěch v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“

Jako již každoročně vyhlásil časopis Kamarádi celostátní dětskou kreativní soutěž „Vícejazyčnost je bohatství“. Soutěž byla určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Byla založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb na námět přečteného díla.

S radostí oznamujeme výsledky IX. ročníku literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce. Naši školu reprezentovala žákyně 6.A Sofia Hindmarch, která se v kategorii „Jednotlivci od 9 do 12 let“ umístila na krásném 2. místě.

Letošního ročníku se zúčastnilo cca 754 dětí a 96 pedagogů ze 40 škol a dalších organizací z celé České republiky ale i zahraničí.

Celou práci si můžete prohlédnout a přečíst ZDE.

Sofii moc gratulujeme a přejeme další úspěchy

Jana Pokludová