Aktuality

Družina 

Únor u Motýlků

Děti v naší družině prožily únor jako jeden velký výzkumný zážitek, kdy se proměnily ve skutečné vynálezce a vědce. První týden byl věnován poznávání světa vědců a vynálezců. Každý z nás se stal tvůrcem svého vlastního vynálezu a představil ho na sympoziu vynálezců. Družina se přeměnila ve velkou vědeckou laboratoř, kde jsme prováděli pokusy inspirované slavnými vědci.

Naši kamarádi Honzík, Šimonek, Anežka, Eliška, Zuzanka, Elenka a Patrik nás provedli fascinujícími pokusy, jako byl „Výbuch sopky“, výroba lávové lampy, a „Slaný provázek“. Vyzkoušeli jsme si také, jak může zhoustnout kapalina při výrobě pudingu a jak funguje mikrovlnná trouba, ve které jsme si upekli lahodný popcorn.

Následoval Valentýn, během kterého jsme vytvářeli dárečky pro naše rodiče (dřevěný rámeček s fotografií) a Valentýnky pro naše kamarády v družině. Bylo to krásné sdílení lásky a přátelství.

Masopust přinesl do družiny týden tance, her a veselí. Navštívili jsme také místní pekařství, kde jsme ochutnali to, co k Masopustu patří, koláčky a koblížky. Vrcholným okamžikem byl karneval, kde jsme se všichni sešli v maskách a všechno kolem nás bylo plné energie a radosti. Zažili jsme také „Světový den léčby zvukem“, který nám umožnil projevit se hudbou a tancem. Naši talentovaní kamarádi, Rozárka, Kristiánek a Esterka, nám zahráli na různé hudební nástroje a my jsme se nechali unést krásnými melodiemi a rytmem.

Během projektového dne „Zdravou stravou ke zdraví“ jsme si připravili zeleninovo-ovocné občerstvení pro nás a kamarády. Bylo úžasné vidět, jak jsou naše jednohubky a ovocná palma oblíbené. Společný den jsme prožili ochutnávkou těchto dobrot a společným hraním stolních, námětových a konstruktivních her.

Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu nám umožnil ponořit se do světa dobrodružství. Čtvrťáčci se stali průvodci a vedli naše mladší kamarády skrz různé stanoviště. Procházeli jsme džunglí, prolézali jsme jeskyně, ocitli jsme se na hradě a stavěli jsme známé památky ze stavebnic.

Celý měsíc jsme si užívali relaxace v přírodě, na školní zahradě i ve třídě, kde jsme hráli různé hry a nechali se unášet do světa fantazie a objevů.

Únor v naší družině byl plný zábavy, vzdělávání a kamarádských setkání. Těšíme se na další dobrodružství, které nám přinese příští měsíc.

Za školní družinu Bc. Šárka Valošková, vychovatelka ŠD