Aktuality

Družina 

Ukázka agility a dogdancingu na školní zahradě

V pondělí jsme si připravili pro děti na školní zahradě celodružinovou akci-ukázku výcviku psa. Tento sluníčkový den jsme všechny oddělení družin dorazily na školní zahradu. Zde nás už čekala nachystaná překážková dráha na sport pro psy-agility, a hlavně starší spolužačka Vali s fenkou Chodského psa Hockey. Děti se usadily okolo dráhy a jako první nám Vali psa Hockey představila. Co je to za plemeno a k jakému účelu se Chodský pes choval. Následně dětem řekla, jaké různé druhy sportů můžeme s pejsky dělat.

Potom už Hockey vyrazila dle pokynů cvičitelky na dráhu přes překážky, tunel a skrz obruč. Po úspěšném zdolání dráhy nám Hockey předvedla prvky poslušnosti, jako jsou přivolání, sedni, lehni, obraty u nohy, chůze a odložení. Nakonec se nám zahrada proměnila v taneční sál, kde Vali s Hockey předvedly dogdancing, což je tanec se psem. Dětem se velmi líbily triky, které Hockey předváděla a oceňovaly je bouřlivým potleskem.

Tuto krásnou akci jsme zakončili canisterapií, kdy se děti pomazlily s Hockey. Potom se děti proměnily v pejsky, kdy si na vlastní kůži vyzkoušely nachystanou překážkovou dráhu.

 

Za školní družiny

Silvie Ledererová – vychovatelka