Aktuality

Družina 

Sportem ke zdraví

Čtvrtý květnový týden v družině nesl název SPORTEM KE ZDRAVÍ. A jak se ukázalo, v oddělení 1.B je sportovců, kam až oko dohlédne. Jeden hraje fotbal, další basket, někdo si nenechá ujít v televizi sledování závodů Formule 1. Všechny děti rády a často jezdí na kole nebo kolečkových bruslích. Mezi holčičkami je to samá baletka, gymnastka a tanečnice. Takže o sportovním povídání nebyla nouze. Hovořili jsme s dětmi na téma, jaké letní sporty znají, které z nich mají nejraději, vysvětlili jsme si pojmy jako individuální a kolektivní sport. Poměrně obsáhlým tématem byly sporty spojené s vodou. Děti hádaly, který sport je veden ve vodě a jaký na vodě, a také, jaká plavidla či pomůcky k jeho provozování nutně potřebují. Povídali jsme si, k čemu všemu je vlastně sport dobrý…A děti uvedly spoustu zajímavých odpovědí, např. že jim přináší radost, že sport prospívá zdraví, kluci chtějí mít velké svaly a v neposlední řadě děvčata budou krásná, štíhlá a ohebná jako proutek. Děti měly možnost si samy řídit zdravotní rozcvičku. Střídaly se ve vymýšlení cviků, a nutno říct, že některé cviky byly docela obtížné. Aktivita, která děti opravdu hodně zaujala, spočívala v pantomimickém ztvárnění nějakého sportu. Děti byly rozděleny do týmů, kde opravdu s velkým nasazením předvedly golf, fotbal, orientační běh, volejbal a jiné sporty. Dařilo se jim to skvěle. A protože každý sportovec je po podaném výkonu unavený a potřebuje relax a odpočinek, dopřály si děti vzájemnou masáž. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale děti z 1.B taková nepřízeň odradit nedokáže.  Proto jsme ve třídě spojili lavice, ze kterých jsme vytvořili pingpongový stůl. A pak už jen stačilo přinést pár pingpongových pálek, míčků a směle jsme se pustili do svádění pingpongových bitev. Zahráli si prvňáčci i větší děti z 5.A. Nechyběla ani tvořivá činnost. S některými dětmi jsme vyrobili medaile pro sportovce, jak jinak než zlaté. Ale nejsou sporty jako sporty. U nás v družině plníme i netradiční disciplíny. A jak se s nimi děti popasovaly, máte možnost posoudit sami na fotkách.

Sportu zdar a když nemůžeš, tak přidej víc…