Aktuality

Družina 

Říjen ve školní družině „Včeličky“

Měsíc říjen jsme s dětmi odstartovali drakiádou, děti se dozvěděly mimo jiné i o čínských dracích. Využívali jsme teplých podzimních dní pobytem venku. Také jsme si hodně povídali o podzimu, tvořili z popadaných listů, kaštanů a dalších plodin. Navštívili jsme i místní knihovnu, kde si měly děti možnost prohlédnout knížky, popovídat s paní knihovnicí. Děti bavilo i čtení pohádek ve školní družině. Jednu pohádku si vyzkoušely ilustrovat.

Pracovali jsme společně na vzájemné komunikaci, děti vytvořily ježka přátelství. Děti se také seznámily s novým výtvarnými technikami jako je například frotáž listů, která v jejich očích působila jako kouzlo. Oblíbily si i hádanky, bez kterých se v týdnu téměř neobejdeme. 20. říjen byl den stromů, který v našem programu nesměl chybět. Načerpali jsme díky nim spoustu energie a dozvěděli se něco nového. Konec měsíce jsme zakončili jak jinak než Halloweenem. Vytvořili jsme si i masky. Také jsme během tohoto měsíce prožili spoustu společných projektových dní, kdy jsme se věnovali zdravé stravě.

Za školní družinu Patricie Zlá