Aktuality

Družina 

Říjen u „Motýlků“

Říjnová družina byla veselá, hravá a pohodová. Zpívali jsme, tancovali, tvořili jsme, hráli jsme si ve třídě a hráli jsme si venku. Věnovali jsme se také některým tématům. Na začátku října jsme se ocitli ve světě draků. Pohádkových, papírových a čínských. Vyrobili jsme si papírové dráčky, s dráčky jsme si zalétali, uspořádali jsme drakiádu, přečetli jsme si příběhy o dráčcích v pohádkách a zúčastnili jsme se Festivalu čínských draků. Další týden jsme věnovali knížkám. Povídali jsme si, které pohádky máme nejraději, vyprávěli jsme si legrační vymyšlené pohádky, hráli jsme si s loutkovým divadlem, hráli jsme si na obchod s knihami a navštívili jsme Obecní knihovnu. S p. referentkou jsme si povídali, co obnáší práce v knihovně. Udělali jsme také dobrý skutek. Nakreslili jsme obrázky na výzdobu Obecní knihovny a tyto obrázky jsme předali paní referentce, které jsme tímto udělali velkou radost. Nádherné barevné obrázky dráčků nyní zdobí obecní knihovnu. Třetí týden v říjnu jsme se vypravili do pravěku a ocitli jsme se ve světě dinosaurů. Zahráli jsme si několik her, motivovaných tímto tématem. Proletěli jsme se jako pterodaktyl, udělali jsme si pokus, při kterém děti pozorovaly, jak se z vajíček klubou dinosauři, zahráli jsme si na masožravce a býložravce, a také jsme navštívili dinosauří doupě (děti tvořily hnízdo ze slámy a dinosaurů). Na závěr dinosauřího týdne jsme si zahráli na archeology a tvořili jsme dinosaury a dinosauří kosti z modelovací hmoty.  Čtvrtý říjnový týden jsme navštívili Pyramidov. Dozvěděli jsme se něco o obilovinách, cereálním pečivu a jeho vlivu na zdraví. Upekli jsme si zdravý chléb, vyrobili jsme si pomazánku a pochutnali jsme si na výborné svačince. Udělali jsme si také čokoládovou müssli kaši. Dětem moc chutnala. Během října jsme zažili rovněž několik krásných akcí. Prožili jsme v družině např. Den etikety. Sešli jsme se ve společenském oblečení a šli jsme do jídelny sníst sváteční oběd. Při společném stolování jsme nezapomněli dodržovat základní pravidla etikety. Ve třídě jsme si zahráli hry, u kterých si děti upevnily základy etikety. Během října jsme byli také na exkurzi u Adélky. Adélka nás k sobě pozvala, aby nám ukázala svou zahrádku, na které mají ovečky a štěňátko. Moc děkujeme Adélce a jejím rodičům za pozvání. Každý pátek v naší družině patří relaxaci. Každodenní rekreační činnosti jako např. hra oblíbených společenských her, konstruování z kostek a stavebnic, námětové hry, kreslení, tvoření… jsou v pátek obohaceny navíc o poslech relaxační hudby. Děti mají v pátek možnost udělat si vzájemně masáže při poslechu relaxační hudby. Je to velmi oblíbená činnost dětí.

Za školní družinu Šárka Valošková