Aktuality

Družina 

Oslava Saint Patrick’s Day u Smajlíků

„Když nafouknu bublinu, ocitnu se v Dublinu. Jsou tam dveře barevné, je to hodně úsměvné.“ Tato písnička nás provázela celým projektovým týdnem, který jsme prožili v Irsku.

Dozvěděli jsme se, že Irsko je zelený ostrov. Na irských loukách se pase hodně ovcí. Hlavním městem Irska je Dublin. Irská vlajka má tři barvy – zelenou, bílou a oranžovou. Irové mají velmi rádi hudbu. Irové jsou nejpřátelštější národ. Podle legendy žijí v Irsku skřítci Leprikóni. Abychom si vše zapamatovali, zahráli jsme si několik her, vycházejících z těchto informací. Také jsme se dozvěděli, že v březnu slaví Irové svátek Saint Patrick’s Day. Svatý Patrik je patronem Irska. Převedl pohany ke křesťanství. Podle legendy vyhnal z ostrova všechny hady. Na jeho počest se každý rok 17. března slaví v Irsku svátek Saint Patrick’s Day. Irové ho slaví tím, že se sejdou v zeleném oblečení, pijí zelené nápoje a jí zelené jídlo, účastní se koncertů a divadelních představeních,  a oslavují. My jsme si také udělali v družině oslavu tohoto svátku. Co jsme dělali? Setkali jsme se všichni v zeleném, zahráli jsme si spoustu společných zábavných her, tancovali jsme při poslechu irských písní, hráli jsme divadlo, uspořádali jsme koncerty hudebních skupin, nechyběly ani zelené nafukovací balónky a pojídali jsme zelené dobrůtky, které jsme tento den přinesli do družiny. Na závěr zábavného odpoledne nás čekalo velké překvapení. Rafíček nám se svou maminkou upekl na tuto akci nádhernou zelenou dortu, tak jsme ji naporcovali a poté jsme hodovali. Bylo to krásné odpoledne.