Aktuality

Škola 

Okresní kolo soutěže Konverzace v AJ

Ve čtvrtek 29. února 2024 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo soutěže KONVERZACE V ANGLICKÉM JAZYCE pro žáky 8. a 9. tříd. Své jazykové dovednosti si přijelo poměřit 36 žáků z celého okresu Frýdek-Místek. Soutěžili žáci z  městských škol, ale také z Třince, Jablunkova nebo Frýdlantu nad Ostravicí. Odměnou těm nejlepším byly hodnotné ceny, které do soutěže věnovalo nakladatelství OXFORD UNIVERSITY PRESS a knihkupectví MEGABOOKS.

Naši školu skvěle reprezentovala žákyně 9.B třídy ZUZANA POPOVOVÁ, která se ve finále umístila na úžasném 2. místě. Od prvního místa ji dělil pouze jeden jediný bod!

Zuzce děkujeme za vzornou přípravu na tuto soutěž, ve které každý soutěžící musel ukázat své jazykové dovednosti v poslechu, znalosti gramatiky anglického jazyka, práci s textem a hlavně s odbornou porotou musel vést konverzaci na vylosované téma. Úkol to opravdu nebyl jednoduchý, proto Zuzce ještě jednou gratulujeme k tomuto nádhernému umístění.

Poděkování také patří našim dalším třem deváťákům, bez kterých by soutěž nemohla hladce probíhat. Terezka Ličková, Terezka Kovalová a  Kristián Grejták pomáhali s organizací a občerstvením během soutěže.

Iva Novotná