Aktuality

Družina 

Návštěva z USA ve školních družinách

Začátkem března jsme měli v družině vzácnou návštěvu. Přijela k nám paní Adélka se synem Jacobem, kteří žijí v Atlantě, v USA. Uspořádali jsme besedu, během které nám Jacob s maminkou vyprávěli o životě v USA. Děti kladly Jacobovi spoustu otázek, směřujících k životu v USA. Po skončení besedy si děti užívaly Jacobovu společnost během her venku i ve třídě. Jacob postupně navštívil všechna oddělení školních družin a všechny děti měly z návštěvy Jacoba velkou radost. Jak hodnotí toto setkání naše děti? Šimon: „150% z 100%“, Kristián: „Bylo to super. Fantastická návštěva. Zaujalo mě, že Jacob nechodí do školy, ale učí se doma.“, Viktorka: „Moc se mi to líbilo. Překvapilo mě, že Jacob uměl mluvit česky. Některá slovíčka říkal anglicky.“, Matěj: „Bavilo mě to, protože jsme se s ním zahráli super honičku a deskové hry.“, Adélka: „Byl opravdu fajn. Moc se mi líbily jeho vlasy, a že byl zábavný.“, Viky: „Bylo to senzační, protože si s námi zahrál fotbal. Je opravdu rychlý. Překvapilo mě, že byl vyšší než jeho maminka, i když měl teprve 14 let.“, Oliver: „Moc se mi líbilo, že jsme se dozvěděli nové informace o USA.“, Zuzka: „Překvapilo mě, že v Georgii mají Svět Coca-coly, a že tam žije na horách hodně jedovatých hadů, pavouků, pum a štírů. Líbilo se mi, že nám ukázal americké peníze – dolary.“, Vaneska: „Moc se mi líbilo, jak byl Jacob zábavný a dělal srandovní obličeje.“