Aktuality

Družina 

Návštěva Medového dvora

V průběhu školního roku se snažíme dětem v družině plnit různá přání. Program v jednotlivých odděleních školních družin uzpůsobujeme tak, aby vycházel ze zájmu dětí. Červen je však v tomhle ještě o to víc speciální. A proto děti během června zažily v družině spoustu akcí. Jedna z nich byla exkurze do Medového dvora. Jedním z přání dětí totiž bylo, pomazlit se se zvířátky.

Na konci školního roku se postupně všechna oddělení vydala do Medového dvora v Bašce. Uvítal nás pan Carbol a ukázal nám všechna zvířátka, která v Medovém domě žijí.

Jako první jsme si prohlédli okrasné ptáky. Pan Carbol jich má plnou voliéru. Rozplývali jsme se nad různými barvami a druhy papoušků. Poté naše kroky směřovaly ke králíkárně. Děti si mohly králíčky z králíkárny vytáhnout a pomazlit se s nimi. Potom jsme se přemístili k poníkům. Z těch měly největší radost holky. Nemohly se od nich odtrhnout a poníci zažili dlouhé drbání a hlazení od dětí. Dalším zastavením byl holubník. Pan Carbol nám ukázal dospělé holuby, ale i mláďátka, která ještě ani neviděla na svět. Pokračovali jsme dál kolem hýkajícího oslíka. Ten se dětem také moc líbil, protože dělal legrační zvuky. Jak poslední jsme navštívili kozy. Nastala honička mezi dětmi a kozami. Kozy vyhrály a my jsme pokračovali dál, abychom se podívali na traktor. Pan Carbol vymyslel soutěž, při které se snažili kluci udržet na zvednutém rameni traktoru. Holky mezitím navštívily opět poníky, se kterými se nemohly rozloučit. Čas kvapil a my už jsme se museli vrátit zpět do školy. Před odchodem do školy nás však pan Carbol pozval do místnosti, kde zrovna stáčel nový med. Všichni jsme ochutnali slaďoučký nektar a rozplývali jsme se nad jeho chutí. Vůbec se nám nechtělo zpět do školy.

Bylo to moc krásné. Děkujeme panu Carbolovi a jeho rodince, že jsme mohli navštívit toto kouzelné místo.

Bc. Šárka Valošková

Vedoucí vychovatelka ŠD