Aktuality

Družina 

Mikuláš ve školních družinách

Rok utekl jako voda a nastal předvánoční čas. S tímto obdobím je spojeno několik krásných svátků. Jedním z nich je Mikuláš. Mikuláš bylo družinové téma začátku prosince ve všech odděleních školních družin. Slavili jsme tento svátek celý týden. Hráli jsme různé hry, motivované postavami Mikuláše, čerta a anděla. Házeli jsme bramborami do hrnce, skládali jsme andělská puzzle, překonávali jsme svůj strach a hledali jsme Mikulášské dobrůtky v hmatové krabici, kreslili jsme svatou trojici po slepu, hledali jsme čertí brambory, vyprávěli jsme si čertí a andělské příběhy na pokračování a nechybělo ani setkání v čertích a andělských maskách, kdy jsme tancovali a hráli jsme různé pohybové hry.

Během mikulášského týdne jsme trávili také hodně času venku, protože počasí nám nadělilo sníh, a toho je třeba vždy využít. Vyrazili jsme nejen na naši zahradu, kde jsme zažili bezva koulovačku, ale také jsme se prošli na přehradu, kde jsme si zabobovali na andělské klouzačce.

Za školní družiny Bc. Šárka Valošková, vedoucí vychovatelka