Aktuality

Družina 

Měsíc duben v 3.B

Začátek měsíce se nesl v duchu příprav na tradici Velikonoc. Děti si vytvořily a namalovaly kuřátka, pro která vyrobily z papírů ošatku se senem. Nejen ke svačince jsme napekli výborné velikonoční jidáše.

Tento měsíc jsme se zaměřili s dětmi na ochranu palety Země, na které všichni s radostí žijeme.

V projektu „Tvoříme svět krásnější-chráníme planetu“ jsme si přečetli psychologický příběh „V lese-

O tom, že odhazování odpadků v lese a ubližování lesním zvířátkům je špatné. Povykládali jsme si o tom, jak se správně chovat k naší planetě Zemi, a to nejen v přírodě. Zahráli jsme si hry k tomuto tématu a nakreslili nádherné, velkoformátové obrázky.

Na Den Země, jsme s dětmi vyrazili na procházku k přehradě Baška, kde jsme si pohladili a zazpívali našemu školnímu stromu. A potom hurá do práce, nasadili jsme si rukavice uklidili jsme od odpadků hřiště pod přehradou, kde si chodíme při pěkném počasí hrát.

Poslední týden jsme se věnovali zdravému životnímu stylu, abychom byli nejen zdraví, ale i odpočatí a plní radostné energie do života. Pro dostatek síly a energie jsme si z ovoce vyrobili na zdravou svačinku salát a další den také pomazánku z jogurtu, tvarohu a pažitky.