Aktuality

Družina 

Listopad a prosinec u Motýlků

Listopad a prosinec byl ve školní družině „Motýlci“ pestrý a zábavný. Začátek listopadu jsme prožili oslavou Halloweenu. Oslava trvala celý týden. Zahráli jsme si spoustu her, motivovaných tímto tématem. Nakreslili jsme si strašidelné obrázky, kterými jsme vyzdobili naši třídu. Fantazie dětí při kresbě nebrala konce. Děti také moc bavilo vyprávění legračních strašidelných příběhů na pokračování. Zažili jsme Halloweenskou párty v kostýmech a zábavné Halloweenské odpoledne, při kterém připravili čtvrťáčci z naší družiny program pro prvňáčky. Nechybělo ani Halloweenské kino.

Následoval týden sportu, který jsme trávili hlavně venku. Na školní zahradě si děti hrály míčové hry, soft tenis, badmington a jiné hry dle jejich zájmu. Uspořádali jsme rovněž vtipnou Zeleninovo – ovocnou olympiádu. Každý náš sportovec splnil všechny disciplíny, a tak jsme si všichni zasloužili čokoládovou medaili.

Poté jsme prožili projektový den Zdravou stravou ke zdraví. Během tohoto dne jsme navštívili zemi Pyramidov a dozvěděli jsme se o významu ovoce pro člověka. Společně s kamarády z druhé třídy jsme si vyrobili ovocný salát, který jsme společně snědli a posílili jsme tak naše zdraví. Protože chceme, aby byli zdraví i naši rodiče, rozhodli jsme se vyrobit letošní vánoční dáreček pro posílení zdraví. Během listopadu jsme se tedy pustili do výroby jedné z ingrediencí, sušeného ovoce. A tak se u nás krájelo a sušilo v sušičce ovoce různých druhů.

Průběžně jsme začali vyrábět vánoční dárečky pro rodiče a seniory. Zdravé ovocné müsli a baňku na stromeček. Také jsme si upekli zdravé vánoční cukroví.

Začátek prosince patřil tématu Mikuláš. Děti z naší družiny se proměnily v malé čertíky a andílky. Setkali jsme se v kostýmech a hráli jsme čertí a andělské hry, které vymyslela paní vychovatelka společně se čtvrťáčky. Jelikož nám v tomto období napadla sněhová nadílka, zažili jsme i super „bobovačku“ na andělské klouzačce u přehrady.

Udělali jsme také dobrý skutek a uspořádali jsme sbírku pro psí útulek. Všechny nasbírané dobrůtky jsme předali paní majitelce útulku, která za námi přijela se svým čtyřnohým kamarádem Čertem.

Během prosince jsme nacvičili vánoční pásmo v podobě básniček, písniček, dramatizace pohádky a tanečků. S tímto krásným programem jsme se vypravili za babičkami a dědečky v domově pro seniory v Bašce. Během programu ukápla nejedna slzička dojetí. Senioři byli za vystoupení dětí velice vděční a svěřili se nám, že se na děti pokaždé moc a moc těší.

Na konci prosince jsme zažili několik krásných akcí. Přijelo za námi divadlo Ententýky s vánoční pohádkou, při které děti pomáhaly myšce Klárce a veverce Terce udělat dobrý skutek, díky něhož mohly začít Vánoce. Uspořádali jsme také zpívání koled u stromečku.  Poté už přišel den, na který jsme se těšili nejvíce, Štědrý den ve školní družině. Během tohoto dne jsme si připomněli, co je to laskavost. Udělali jsme laskavost pro naše kamarády a ocenili jsme každého kamaráda z naší družiny. Zahráli jsme si na andílky a mráčky a poté už jsme odkryli vánoční nadílku. Ježíšek nám přinesl krásné nové hračky, za což moc děkujeme. Předposlední školní den před Vánocemi jsme se vypravili na Obecní úřad, abychom si prohlédli betlém.

Během listopadu a prosince jsme trávili spoustu času spontánními hrami dětí venku a uvnitř. Oblíbené hry dětí uvnitř byly námětové hry, při kterých jsme si hráli na restauraci, na rodinu nebo na lékaře. Velkou oblibu má hra „Na masérské studio“, kterou jsme hrávali každý pátek. Tento den posloucháme relaxační hudbu a děti se vzájemně masírují. Velmi oblíbené listopadové a prosincové spontánní hry byly také různé stolní a konstruktivní hry.

Za školní družinu Šárka Valošková, vychovatelka ŠD