Aktuality

Družina 

Lednový Ježíšek v dužině 3.B

Nový rok 2023 jsme s dětmi přivítali nejen ohňostrojem na školní zahradě (prskavkami), ale hlavně opožděnou vánoční nadílkou pod stromečkem. Povyprávěli jsme si o zážitcích z vánočních svátku, oslav příchodu nového roku 2023. Potom si děti rozbalily družinové dárečky (společenské hry, stavebnice, puzzle, hlavolamy a mnohé jiné). Celý den se nesl ještě v duchu Vánoc a příjemné atmosféry.

Na Tři krále si děti z origami poskládaly nádherné koruny a vydali jsme se dobrodružnou cestou přes celou školu hledat narozeného Ježíška. Odměnou po útrapách na strnité cestě byla záchrana Ježíška.

V lednu také školu zaplavilo karnevalové řádění, kde si děti v nádherných maskách užily mnoho  zábavy.

V projektu „Tvoříme svět krásnější“ jsme se tentokrát zaměřili na pomoc zvířátkům v zimě. Přečetli jsme si krásnou pohádku, zahráli hry a vyrobili pro ptáčky jedlé baňky ze slunečnicových semínek. Potom jsme se vydali k přehradě Baška, kde jsme vyrobenými baňkami ozdobili pro ptáčky stromy a keře.

Na zahradě jsme si užívali sněhové nadílky, koulovali jsme se a postavili společnými silami sněhuláka.