Aktuality

Družina 

Květnová družina 3.B

Měsíc květen jsme přivítali zvykem „Pálení čarodějnic“- s dětmi jsme vyrazili k řece, kde každý vložil do své vyrobené čarodějnice, čeho se chce v životě zbavit a potom ji vhodil do připraveného ohně. Věnovali jsme se také sluníčku a to nejen na obloze.  Každé dítě si našlo to své vnitřní sluníčko v sobě. Naučili jsme se jógovou pozici „Pozdrav slunci“, relaxovali jsme na sluníčku a vytvořili masérský, kosmetický a kadeřnický salón, kde jsme za poslechu relaxační hudby nabírali pozitivní energii. K svátku maminek si děti samy připravily a napekly dáreček pro svou maminku. Byly to výborné muffiny, které na závěr dozdobily zápichy srdíček a motýlků. V projektu  „ Tvoříme svět krásnější jsme se zaměřili na téma-úcta a respekt“. Konec měsíce se nesl v duchu zvířátek. Povyprávěli jsme si o volně žijících zvířátkách, zvířatech na farmě i domácích mazlíčcích. Děti měly možnost do družiny přinést svého domácího mazlíčka a představit ho ostatním dětem. Byl to opravdu krásný měsíc plný zážitků.