Aktuality

Družina 

Květen ve IV. oddělení

Začátek května s sebou nesl téma „Čarodějnice“. S dětmi jsme si povídali o tom, jaké čarodějnice známe, odkud k nám přišly, jak je poznáme a jak mohou vůbec vypadat. Za naše oddělení jsme vyrobili krásnou čarodějnici, kterou nám bylo ale líto upálit, a tak nám celý týden „zdobila“ třídu.
Ve všech družinách byla k tomuto tématu věnována celodružinová akce s názvem „Slet čarodějnic a čarodějů“.

Druhý květnový týden se zaměřoval na téma „Rodina“ a také se nesl v přípravách pečení muffinů a tvoření přáníček všem maminkám ke Dni matek. Děti si vyzkoušely připravit těsto a naplnit košíčky na muffiny. Následně jsme společně muffiny upekli, vyrobili originální zápichy a zabalili. Věříme, že všem maminkám muffiny chutnaly, jelikož byly vyrobeny s velkou láskou.

Následující týden jsme započali tématem „Zvířata“ a to i domácími mazlíčky. Děti měly dokonce možnost přinést si do družiny svého domácího mazlíčka, tudíž naši družinu navštívilo i morčátko Ferda a křeček Pája. Děti si tyto dny velmi užily.

Závěr týdne s sebou nesl téma „Sportem ke zdraví“ a jelikož mají naše děti sport velmi rády, tak si tento týden také moc užily. Děti měly možnost si na školní zahradě vyzkoušet různé druhy sportů nebo třeba přípravu tvarohové pomazánky s pažitkou.

Také jsme se věnovali projektu „Tvoříme svět krásnější“ na téma „Úcta k dospělým, rodičům a prarodičům“.

Za IV. oddělení – Bc. Sabina Čížková