Aktuality

Družina 

Květen v družině 2.A

Měsíc květen jsme s dětmi v družině začali povídáním o sluníčku “ Proč je slunce důležité pro život na naší planetě?“ a taky si děti sluníčka z papíru vyrobily.

Nechybělo ani tvoření dárečků a pečení muffinů ke Dni matek.

Dalším tématem bylo „Sportem ke zdraví“, kdy jsme se seznámili s letními sporty a vymýšleli jsme netradiční disciplíny. Sportovali jsme v tělocvičně, ve třídě, i venku. Ke zdraví patří i zdravá strava,

a proto jsme si vyrobili společně s žáky 1.B zdravou svačinku.

To nejzajímavější, na co se děti moc těšily, byl Den mazlíčků. Děti měly možnost si přinést do družiny svého mazlíčka, kterého ostatním dětem představily. Povídaly, jak o zvířátko pečují, co umí, co má rádo a seznámily ostatní kamarády se zajímavostmi o tomto zvířátku.   Došlo i na praktické ukázky a společné hry s některými zvířátky. V družině jsme si tak mohli prohlédnout šneka afrického, křečky, pejsky, králíčky, korely, morče. Děkuji všem rodičům za příkladnou spolupráci. Týden se zvířátky se vydařil a všem dětem se moc líbil.

 

Eva Šlosárková

vychovatelka ŠD