Aktuality

Družina 

Kouzelné odpoledne ve školní družině: Mezinárodní den dětí v Bradavicích

U příležitosti oslavy Mezinárodního dne dětí zažily děti ze školní družiny nezapomenutelné slunečné odpoledne na zahradě školy čar a kouzel v Bradavicích. Hned po příchodu na školní zahradu se děti setkaly se skřítkem Dobbym, který je provedl Zakázaným lesem. Společně hledaly ztracené ponožky, které pověsily na dlouhou šňůru, nataženou mezi stromy, aby tím Dobbymu pomohli osvobodit jeho kamarády skřítky. Následně je čekal neuvěřitelný zážitek s Harrym a Hermionou, kdy si zahrály Famfrpál. Děti si mohly vyzkoušet svou obratnost při slalomu se zlatonkou na pingpongové pálce, což vyžadovalo nejen šikovnost, ale i rychlost. Famfrpálové hry se zúčastnily s nadšením a smíchem, a pro mnohé z nich to byl splněný sen, stát se na chvíli hráčem této slavné kouzelnické hry. Dalším bodem programu bylo probíhání bludištěm, kde děti musely utíkat před Lordem Voldemortem. V tomto napínavém úkolu se projevila jejich odvaha a rychlé rozhodování. Když úspěšně prošly bludištěm, čekala je další výzva – proletění na koštěti nad Bradavicemi. Všichni si užívali ten úžasný let. V tajemné skříňce děti hledaly Kámen mudrců, což bylo další napínavé dobrodružství, které jim přineslo spoustu radosti a napětí. Nechybělo ani překonávání strachu při procházení Zapovězeným lesem, kde se musely vypořádat s hady a pavouky. Děti zde prokázaly svou odvahu a odhodlání. Další úkol zahrnoval hledání zakletých dračích vajec a prolézání cestou plnou nástrah k pavoukovi Aragogovi. Tato dobrodružství vyžadovala nejen fyzickou zdatnost, ale i schopnost orientace a obratnosti. V Zrcadlovém labyrintu se musely děti vyhnout pasti odrazů a najít správnou cestu ven. Na závěr dne děti utíkaly z Azkabanu, což bylo napínavé a adrenalinové dobrodružství, při kterém musely využít všech svých schopností, aby unikly z této obávané věznice. Děti byly nadšené a plné radosti z celého dne. Prožily odpoledne plné kouzel, zábavy a dobrodružství, na které budou dlouho vzpomínat. Tento magický den v Bradavicích jim přinesl nejen mnoho nových zážitků, ale také posílil jejich přátelství a týmového ducha.

Za školní družiny Bc. Šárka Valošková, vedoucí vychovatelka