Aktuality

Družina 

Jak děti ze školní družiny udělaly dobrý skutek – vánoční sbírka pro psí útulek

Prosinec je měsíc laskavosti. Mnoho lidí v tomto období koná ještě více dobrých skutků než jiné měsíce. Do konání dobrých skutků se zapojila i školní družina. Přemýšleli jsme, čím bychom udělali svět krásnější. Až vznikl nápad, že uspořádáme sbírku pro opuštěné pejsky v psím útulku. Rozhodli jsme se pro psí útulek, který je v našem okolí, v Sedlištích. Během listopadu jsme se spojili s paní majitelkou, co by nejvíce ocenili. A už se začalo sbírat. Sbírali jsme kvalitní granule, pamlsky a hračky pro pejsky. Děti nás překvapily. Do sbírky se nakonec zapojily nejen družiny, ale také i některé třídy. Začátkem prosince za námi do školy přijela paní majitelka útulku. Vzala si s sebou i svého čtyřnohého kamaráda Čertíka. Uspořádali jsme s paní majitelkou besedu, při které se děti ptaly na vše, co je ohledně práce v útulku zajímalo. Po skončení besedy jsme paní majitelce předali charitativní sbírku. Paní majitelka měla obrovskou radost. A její chlupáč také. Děti mohly hned Čertíkovi předat některé dobrůtky na ochutnání. Čert se s dětmi vydováděl na školní zahradě a naše setkání se chýlilo ke konci. Jsme moc rádi, že jsme umožnili dětem zažít pocit, že někomu nezištně pomohly. Je to jako semínko laskavosti do nich vložené. A teď už toto semínko může dál klíčit.

Za školní družiny Bc. Šárka Valošková, vedoucí vychovatelka