Aktuality

Družina 

Čarodějný týden ve školní družině dětí II. oddělení

Poslední dubnový týden se v družině nesl ve znamení čarodějnic a čarodějů. S dětmi II. oddělení 1.B třídy jsme si povídali, jaké různé čaroděje a čarodějnice známe, jak je poznáme, jak vlastně mohou vypadat a co všechno umí za kouzla a čáry. Děti ukázaly opravdu velkou představivost. Vykreslily čarodějnice v těch nejrůznějších barvách (a to doslova) a předvedly dobrou slovní zásobu na téma povahových rysů čarodějnic. Společně jsme zavzpomínali, jaké čarodějnice a čaroděje známe z pohádek, a samozřejmě jsme nemohli zapomenout na toho v současné době nejznámějšího – Harryho Pottera.

Na čarodějném reji děti rozpohybovaly těla a předvedly čarodějné taneční kreace, jen co uslyšely tóny známé písně Petry Černocké Saxana. Odpoledne také patřila hrám, které přímo souvisely s čarodějnicemi – „Komu straší ve věži, Ježibabo řekni nám…“ atd. Myslím, že písničky a hry děti moc bavily a hodně se přitom nasmály.

Věnovali jsme se také tvořivosti – děti kreslily a vyráběly z různých materiálů (papírové kuličky, krepový papír, knoflíky, drátky, dekorační pásky, třpytky) své čarodějnice, vařily v čarovném kotli s mnoha různými přísadami a z papírových ruliček vyráběly pavouky. Děti z 5.třídy si společně vyrobily velkou čarodějnici z polystyrenu a jiných materiálů.

V pátek jsme tento čarodějný den zakončili sletem čarodějnic a čarodějů na školní zahradě.

Tento čarodějný týden se velmi vydařil, děti byly spokojené, vyhrané, plné dojmů a zážitků.

Paní vychovatelka Marcela Švrčková