První dubnový den se prostory naší školní jídelny proměnily v jednu velkou kreativní dílnu pro děti z družiny. V pondělí 1. dubna jsme zde přivítali rodiče i prarodiče na jarních dílničkách, které se tentokrát nesly v poněkud netradičním duchu. Cílem nebylo jen vyrábět, ale především si užít společný čas v uvolněné atmosféře.

Co všechno pod šikovnýma rukama vznikalo?

Letošní nabídka tvoření byla pestrá a zaměřená na detaily, které potěší oko. U jednotlivých stolků se vyráběly:

· Veselé zápichy: Barevná vajíčka, která ozdobí každý jarní květináč.

· Kartonová vajíčka se zajíčkem: zajíčci byli dozdobeni jemnými růžičkami a roztomilým ocáskem z měkké bambulky.

· Chlupatá kuřátka: Roztomilé figurky motané z vlny a zdobené jemnými peříčky.

· Zajíčci na dřevěném kolečku: Elegantní ozdoba z přírodních materiálů, která provoněla celou místnost dřevem.

Bylo úžasné sledovat, jak se děti s nadšením dělí o své nápady s rodiči a jak pod jejich společnýma rukama vznikají unikátní díla.

 

Vůně, která lákala už z chodby

K dotvoření té pravé sváteční atmosféry nesmělo chybět ani něco dobrého na zub. A tentokrát to byla spolupráce, která se opravdu povedla!

Vlastnoruční pečení: Naše paní vychovatelka se s dětmi pustila do pečení tradičních beránků. Děti si tak vyzkoušely roli malých pekařů a na výsledku si všichni v jídelně společně pochutnali.

K tomu nám naše paní kuchařky napekly výborné domácí buchty, po kterých se jen zaprášilo. K zapití byla připravena čerstvá voda pro děti a pro dospělé voněla čerstvě uvařená káva, u které rodiče rádi poseděli a popovídali si.

 

Poděkování

Děkujeme všem rodičům za jejich návštěvu a skvělou náladu, kterou s sebou přinesli. Věříme, že si domů odnesli nejen krásné výrobky, ale i kousek té jarní pohody. Velké poděkování patří také paní vychovatelce a týmu školní jídelny za přípravu skvělého pohoštění.

 

Hana Olšáková