Aktuality

Družina 

Říjen u Smajlíků

Říjen u Smajlíků byl hodně rozmanitý. Krásné podzimní slunečné dny jsme využili na procházky a pobyt venku. Rozšířili jsme si také vědomosti z oblasti zdraví a v rámci našeho projektového dne „Ať jsme všichni zdraví“ jsme si povídali o důležitých vitamínech a minerálech, které podporují náš imunitní systém.  Během tohoto projektového dne jsme si zahráli také několik pohybových her, které upevnily naše nově nabyté vědomosti. Nechyběla ani výroba a ochutnávka zdravé svačinky na doplnění vitamínů a minerálů v těle.

Ostatní dny jsme se věnovali naší cestě kolem světa. A které země jsme v říjnu navštívili? Zprávičky z našeho říjnového putování po světě nám přináší naše redaktorka Apolenka Šotkovská z 3. A:

Slovensko

V družině při Cestě kolem světa jsme se dál zastavili na Slovensku. Dělali jsme slovenskou vlajku z věcí ve třídě, poslouchali jsme slovenskou hymnu. Udělali jsme si jednohubky z korbáčiků, protože je to moc dobrý slovenský sýr. Taky jsme si dělali bublinkovou nožní masáž a vytvořili jsme pltníka na plti a dali jsme ho do boxu s vodou, takže plul po řece Váh, i když se točil pořád dokola. Povídali jsme si, co to jsou krápníky a u toho jsme se podívali do Demänovské jeskyně. Ve dvojicích jsme si dělali masáže, protože hodně lidí jezdí na Slovensko do zdravých a uklidňujících lázní. Malovali jsme obrázky třeba pltníka, který jede na plti kolem Bratislavského hradu. Udělali jsme si Česko-Slovensko má talent a byly tam originální hvězdy, třeba Adam, který skákal přes švihadlo (udělal přesně 82 skoků). Dělali jsme si stany z našich dek a kempovali jsme u Liptovské Mary. Pápá, jdeme do další země.

Itálie

Dále jsme se zastavili v zemi Itálii. Zase jsme skládali vlajku z různých věcí ve třídě. Bylo super, když jsme měli nohy ve vodě a při tom jsme chytali ryby v moři. Vyráběli jsme obrázky z mušlí z pláže Bibione a udělali jsme si v boxu s vodou Benátky, protože je to město celé ve vodě.  Udělali jsme si pravou italskou zmrzlinu z mléka, kokosu a cukru a byla vynikající. Kluci vyrobili z kostek koloseum a holky šikmou věž v Pise, šikmou věž jsme si i namalovali. Učili jsme se nějaké italské slovíčka a hráli jsme divadlo o Romulusi a Remusi a městu Řím. V Itálii bylo hezky. Pápá, zas příště.