Aktuality

Družina 

Leden u Motýlků

Leden byl ve školní družině Motýlci dovádivý. Spoustu času jsme trávili venku a užívali jsme si sníh. Ale všechno popořádku. Na začátku ledna jsme v družině oslavili Nový rok. Vyrobili jsme si zdravý přípitek z citrónu a vody, hráli jsme oblíbené párty hry jako je „Čelovka“, „Židlový tanec“ nebo „Novoroční živé pexeso“. Také nás zajímalo, jaký bude rok 2024, a tak jsme si každý vytáhli kartičku z „Karet štěstí“, která nám předpověděla budoucnost. Všichni se budeme mít krásně. Nechyběl ani novoroční ohňostroj v podobě prskavek splněných přání a abychom byli celí rok zdraví, užili jsme si relaxaci při poslechu léčivého hudebního nástroje Koshi.

Po oslavě Nového roku naši družinu navštívili Tři králové. Příchod Tří králů jsme oslavili našimi oblíbenými improvizovanými tanci, zahráli jsme si hru Na Tři krále, vyrobili jsme si královskou korunku a zahráli jsme si divadlo.

Poté přišla sněhová nadílka a my jsme si užívali pravou zimu. Hráli jsme si se sněhem, sáňkovali a bobovali jsme na kopci u přehrady. Také jsme si zahráli na krasobruslaře, rychlobruslaře, vyzkoušeli jsme si hru curling a učili jsme se zavazovat tkaničku na bruslařské botě. Ve třídě jsme si rovněž v týmech postavili sněhuláky s vyžitím netradičních materiálů. A že jsou děti nápadité, o tom se můžete přesvědčit z fotogalerie. Ve třídě jsme dělali pokusy se sněhem, vyrobili jsme si zimní výzdobu družiny a také jsme mysleli na ptáčky v zimě, kterým jsme vyrobili krmítka.

Naše cesta dále pokračovala na Antarktidu. Zahráli jsme si na Vikingy, kteří objevili Antarktidu, prošli jsme se po ledových krách, s Eskymáky jsme si zarybařili a z ulovených ryb jsme si vyrobili výborné jednohubky. Na Antarktidě jsme si postavili také iglú a vyzkoušeli jsme si, jak cinkají rampouchy.

Během ledna jsme opět posílili naše zdraví. Zahráli jsme si na zahradníky, kteří sklízeli na poli zeleninu a vyrobili jsme si zeleninový salát v rámci projektového dne Zdravou stravou ke zdraví.

V průběhu ledna děti trávily spoustu času rovněž volnými hrami. Oblíbenými byly opět námětové hry „Na doktora“, „Na relaxační studio“, „Na obchod“, různé stolní a karetní hry, kreslení, několikrát jsme si zazpívali v kytarovém doprovodu našeho kytarového mistra Kristiánka, hráli jsme pohybové a taneční hry na přání.

Za školní družinu Šárka Valošková, vychovatelka ŠD