II. stupeň v Bašce

Základní škola Baška zahájí od 1. 9. 2019 výuku v nových prostorách zrekonstruované a vystavěné školy. Své zázemí zde naleznou odborné učebny chemie, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, matematiky atd. Zcela nadčasová bude výuka informatiky, kde bychom rádi jako jedno z učiv "zabudovali" robotiku. Nelze nezmínit odborné jazykové učebny s nejmodernější technikou, ale také soubor pomůcek, knih a časopisů v cizcích jazycích. Tolik diskutovaná oblast Člověk a svět práce, jejíž součástí jsou dílny, práce s rostlinami, vaření, konstruování a desing budou moct využívat cvičné školní kuchyně, dílenské pracoviště a odbornou učebnu pracovních činností a výtvarné výchovy. 

K úplnému vzdělávání na škole v Bašce, tj. do 1. - 9. ročníku se mohou zájemci přihlásit prostřednictvím Žádosti o přestup (formulář ke stažení ZDE). V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat vedení školy: Renáta Válková (734 447 300), Monika Greschnerová (734 447 295) a Jana Pokludová (734 447 297).   

English Fan Club - Trifle

V pondělí 17.12 se žáci, kteří navštěvují kroužek angličtiny, pustili do přípravy tradičního vánočního moučníku „TRIFLE“. 

Vícejazyčnost je bohatství 2018

Vícejazyčný časopis „Kamarádi“ vyhlásil jako každoročně celostátní dětskou kreativní soutěž „Vícejazyčnost je bohatství". 

Sněhurka na ledě

 Za devatero horami a devatero zamrzlými řekami si kdysi dávno začali lidé vyprávět o dívce s pletí bílou jako sníh. Jmenovala se Sněhurka. Příběh je možná zcela smyšlený, ale možná se to také celé stalo. Dnes už to nikdo neví. Jisté ale je, že se Sněhurka kouzlem vyprávění dostala k dětem po celém světě. A protože je to pohádka krásná a kouzelná, lidé si ji oblíbili a umožnili jí žít po mnohé generace až dodnes.

Příběh o Sněhurce ušel dlouhou cestu od klasického zpracování bratří Grimmů přes broadwayská divadelní jeviště až k Oscarem oceněnému celovečernímu animovanému filmu Walta Disneyho. Bylo tak jen otázkou času, kdy Sněhurka zatančí na ledě. Sněhurka zatančila na ledě v Třinci a děti z Bašky byly u toho.

BAKALÁŘI - přihlašovací údaje

Vážení rodiče, 

v případě ztráty přihlašovacích údajů do Bakalářů kontaktujte: Jana Pokludová 734 447 297

PRŮVODCE APLIKACÍ BAKALÁŘI NALEZNETE ZDE

 

bakalari/bakalari_navod.jpg